A Takımı Haberleri

1.Lig aşkına adım adım

1.Lig aşkına adım adım

KBBL Finalleri 3.maçında Fenerbahçe Gelişim’i 85-69 mağlup ettik.

Bizim Kızlar Kadınlar Basketbol 1.Ligine yükselme maçlarında Adana’da fırtına gibi esiyor. Şampiyonluk adaylarından Fenerbahçe Gelişim’i farklı mağlup eden takımımız 1.Lige göz kırpıyor.

Maçın 1.çeyreğinin ilk 5 dakikası skor olarak kısır geçerken 6-6 beraberlikle geçildi.Daha sonra takımımızda günü 28 sayı ile tamamlayarak maçta yıldızlaşan oyuncumuz Ronahi Zilan KIRAN’ın üst üste sayıları ile 12-6 öne geçtik. Çeyreğin bitimine 3 dakika kala Buket ve Rana’nın sayıları ile farkı 10 sayıya taşıdık.(16-6) Fenerbahçe Merve Arı ile farkı 5 sayıya çekse de takımımızda önce Ronahi ve arkasından Mihrace Yasemin BUĞDAYCI’nın üçlüğü ile 1.çeyreği 21-13 önde tamamladık.

2.çeyrekte ilk 3 dakikada dikkat çeken Saliha MANDIRACI ‘nın üst üste 2 üçlüğü oldu(30-20) Fenerbahçe skoru eritmeye çalışsa da Ronahi ve Saliha’nın üçlüğü 3 dakika kala farkı tekrar 11 sayıya çıkarmayı başardık.Çeyreğin sonuna kadar karşılklı basketler devam etti.Ekibimiz soyunma odasına 44-33 önde gitti.

3.çeyrekte Fenerbahçe maça geri gelmeye çalışsa da takımımız farkı 10 sayının üstünde tutmayı başardı.5.dakikayı Elanur DEMİR’in turnikesi ile 55-40 önde geçtik.2 dakika kala maçtaki en yüksek farka ulaştık.Ronahi,Rana ,Elanur ve Saliha’nın  sayıları ile farkı 22 sayıya çıkardık.(65-43)Fenerbahçe son saniyelerde Zeynep Şevval GÜL ile farkı 15 sayıya çekse de son saniyede Saliha MANDIRACI’nın bulduğu üçlük ile 3.çeyreği 68-50 önde kapattık.

4.çeyrek karşılıklı basketlerle geçildi. Takımımız rakibini yanına hiç yaklaştırmadı. Bitime 3.40 dakika kala Ronahi’nin üçlüğü ile 82-64 lük üstünlüğümüz devam etti. Maçın son saniyelerine kadar üstünlüğünü sürdüren takımımız maçtan 85-69 galip ayrılmasını bildi. Bitime az bir süre kala oyuncumuz Saliha topu rakibe bırakıp elini sıkmaya gitmesine rağmen rakip takım bunu kabul etmedi. Topu alıp hücum etti. Maçın sonunda da rakip takım kulübesinin ekibimizi tebrik etmemesi de şaşırtıcıydı.

Maçta takım kaptanımız Ronahi Zilan KIRAN 28 sayı atarak yıldızlaşırken Fenerbahçe maçlarını seven oyuncumuz Saliha MANDIRACI ‘da 22 sayı 7 ribaunt 1 blok luk muhteşem bir performans ortaya koydu.Ayrıca Mihrace Yasemin BUĞDAYCI’nın 11 sayı 12 ribauntluk performansı da dikkat çekti.

RONAHİ ilk maçında 22 ,2.maçında 27 ve bu maçta da 28 sayı atarak toplamda 77 sayıya ulaşıp 25.6 lık bir ortalama tutturdu.Saliha ise özellikle ilk maçımız Giresun Üniversitesi maçında 1 dakikada attığı 3 üçlük ile maçı kazanmamızı sağlamıştı.Saliha başarılı oyununu diğer maçlarda da sürdürürken 17.6 lık bir ortalama yakaladı.

Başta Hakan Ateş olmak üzere teknik ekibe ve tüm oyuncularımıza bize bu gururu yaşattıkları için teşekkür ediyoruz.

Takımımız 1 günlük aranın ardından 23 Mart Cumartesi günü 17.30’da grup liderliği için Emlak Konut Spor Kulübü ile karşılaşacak.

Galeri

Sponsorlarımız