A Takımı Haberleri

Cedi Osman’dan Bizim Kızlar’a tam destek…

Cedi Osman’dan Bizim Kızlar’a tam destek…

NBA’deki gururumuz Cedi Osman ,Düzce Kadın Basketbol oyuncularımıza verdiği sözü tutarak Düzce’ye ziyarete geldi.

U14 Kız Basketbol takımımıza Türkiye Şampiyonasında mücadele ederken telefonla görüntülü canlı bağlantı kurarak  başarılar dileyen Cedi Osman ,telefonda ziyarete geleceğini söylemişti. Sözünü tutan Cedi Osman kızlarımızla Belediyemizin kafe’si Kusursuz Kafe’de buluştu.

NBA de Cleveland Cavaliers’de forma giyen Cedi Osman kız takımımızı ilk ne zaman keşfettiğini ve nasıl takip etmeye başladığını anlatarak sohbete başladı.Küçük bir şehirde büyük bir hikaye yazdıklarını oyuncularımıza söyleyen Cedi, kızlarımızın başarılarından dolayı mutlu olduğunu ve gurur duyduğunu anlattı.

Daha sonra oyuncularımız Cedi Osman’a merak ettiklerini sordu.Özellikle milli oyuncumuz Rana UÇAR’ın Cedi Osman ile oynadığı taş,kağıt,makas oyunu keyifli dakikalara sahne oldu.

Cedi Osman kızlarımıza her zaman destek olacağını söylerken kızlarımıza çeşitli hediyeler verdi.Kendisine verdiği destekten dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Cedi Osman ile Kadın Basketbol takımımız arasındaki keyifli sohbetin tamamını Youtube’daki Düzce Belediyespor kanalımızdan  izleyebilirsiniz.

Cedi Osman kimdir ?

8 Nisan 1995 tarihinde Makedonya'ya bağlı Ohri'de dünyaya geldi. Babası Türk annesi Boşnak olan Cedi Osman, ailesiyle birlikte 1999 yılında Bosna-Hersek'in Saraybosna şehrine göç etti. 6 yaşındayken KK Bosna kulübüne kayıt oldu. Burada oynarken,  Anadolu Efes scoutları tarafından izlenip keşfedildi ve daha sonra 13 yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul'a getirildi.

Türkiye'ye taşındıktan sonra Türk vatandaşlığına geçen Cedi, 2007 yılından itibaren Anadolu Efes alt yapısında forma giymeye başladı. Anadolu Efes alt yapısında ilk olarak küçük takımda oynayarak başladı ve en son olarak yıldız ve genç takımlarında forma giydi.

Cedi, profesyonel kariyerine 2011 yılında Efes'in ikinci ligdeki pilot takımı Pertevniyal'de başladı. Aynı yıl Pertevniyal'in genç takımıyla birlikte Türkiye Genç Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda şampiyonluk elde etti.

Cedi, 2012-13 sezonunun sonlarına doğru Anadolu Efes ile 4+1 yıllık sözleşme imzaladı. Anadolu Efes formasıyla ilk resmî maçına 4 Mayıs 2013 tarihinde oynanan Gaziantep Basketbol karşılaşmasında çıktı. 18 Temmuz 2017 tarihinde NBA takımı Cleveland Cavaliers ile sözleşme imzaladı.

Cedi, Türkiye millî basketbol takımı formasını ilk kez İspanya'da düzenlenen 2014 FIBA Dünya Şampiyonası'nda giydi.

Makedonya'da forma giyen Caner Osman adında kendisi gibi basketbolcu olan bir ağabeyi bulunan Cedi halen NBA takımlarından Cleveland Cavaliers formasını giymektedir.

2.04 boyundaki basketbolcu kısa forvet pozisyonunda görev alsa da gerektiğinde şutör gard ve uzun forvet pozisyonlarında da oynayabilmektedir.

Cedi Osman Çin'in ev sahipliğinde 31 Ağustos-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 2019 FIBA Dünya Kupası'nda A Milli Basketbol takımımızın en önemli kozlarından biri olacak..

Galeri

Sponsorlarımız